Recepty

Oblíbené a vyzkoušené recepty, které stojí za to vyzkoušet. Přejeme Dobrou chuť ! ;))))

Za další vaše tipy a nápady budeme moc rádi a určitě se s nimi podělíme zde na stránkách s ostatními zákazníky. Předem děkujeme! :)

 

 

 

 

 

  sladká rychlovka k snídani I.:

ingredience: Pufínky NATURAL, Nutella. Pro slavnostní snídani doplníme čersvými jahodami, borůvkami apod. Můžeme dozdobit šlechačkou, popř. toppingem dle chuti.

 

  sladká rychlovka k snídani II.:

ingredience: Pufínky NATURAL, marmeláda nebo jam. Pro slavnostní snídani doplníme čersvými jahodami, borůvkami apod. Můžeme dozdobit šlechačkou, popř. toppingem dle chuti.

 

  sladká rychlovka k svačině:

ingredience: Pufínky VANILKA - SKOŘICE, med, jablko nakrájené na kolečka.

 

  slané variace - odpolední svačinka:

ingredience: Pufínky NATURAL nebo JASMÍNOVÁ RÝŽE, máslo ( margarín ), šunka ( salám ), ledový salát, rajče ( nebo salátová okurka )

 

  slaná varianta -  snídaně :

ingredience: Pufínky NATURAL nebo JASMÍNOVÁ RÝŽE, tvarohová pomazánka typu Gervais /  Lučina, čerstvá pažitka, špetka soli a pepře.

 

  už jste zkoušeli Pufínky jako sendvič?

ingredience: Pufínky NATURAL, ledový salát, nakrájené vejce, dijonská horčice.

(pozn: první a poslední vrstva by měla být šunka )

 

TIP: pokud budete dělat Pufínky jako sendvič, myslete na to, aby se na Pufínky nedostaly kapky vody nebo cokoli vodového (mokrý salát), ztratily by tak křupavou konzistenci.

 

  slaná varianta -  pro náročné I.:

ingredience: Pufínky NATURAL nebo JASMÍNOVÁ RÝŽE, hermelín ( popř.jiný sýr s bílou plísní ), chilli ( nebo sl. paprika ). Sýr na plátky poklademe na chlebíček a dáme na pár vteřin do mikrovlnné trouby na max.výkon ( aby sýr změknul ), posypeme sladkou paprikou, chilli nebo kořením dle chuti. Možno doplnit kečupem či jinou omáčkou.

 

  slaná varianta -  pro náročné II. :

ingredience: Pufínky NATURAL nebo JASMÍNOVÁ RÝŽE, vejce ( volské oko ), plátek šunky od kosti, plátky salátové okurky, popř. rajčete. Alternativou je vajíčka upravit míchaná s cibulkou, nebo se šunkou. 

 

  slaná varianta -  k pivu a vínu :

ingredience: Pufínky NATURAL rozlámeme na menší kousky a vložíme do misky / na talíř a v zapečeme se sýrem Chedar ( chutnají i s jinými tučnými sýry typu Camembert, Hermelín... ) 

 

 


 

 

 

 

 

 

DIPY

Přinášíme Vám naše oblíbené recepty na jednoduché dipy, které jsou skvělé s našimi Pufínky. Protože jsou Pufínky ideální nejen pro večerní mlsání, ale také jako rychlá chuťovka pro návštěvy, nabízíme Vám vyzkoušené recepty na pikantní i jemné dipy. Jejich výroba je nejen velice jednoduchá a rychlá, ale také díky nim můžete nabídnout daleko zdravé a chutné pohoštění.

 

  HUMMUS

ingredience: 1 balení Pufínky NATURAL (chlebíčky rozlámeme na menší kousky), cca 6 lžic cizrny ( my používáme cizrnu z plechovky), 3 lžíce olivového oleje, trochu citronové šťávy ( 1-2 lžice), 1-2 stroužky česneku, sůl. Pro ty, co preferují pikantnější chutě je možné přidat trochu chilli.
Postup: Všechny ingredience rozmixujeme na hladkou kašičku, dle chuti osolíme, popřípadě dochutíme špetkou chilli.


 

  JOGURTOVÝ DIP

Ingredience: 1 balení Pufínky JASMÍNOVÁ RÝŽE ( rozlámeme na menší kousky ), 1 kelímek bílého řeckého jogurtu (cca 150g), 3 lžičky olivového oleje, špetka čerstvé nasekané bazalky, petrželky a kopru.  Česnek, sůl a pepř dle chuti.
Postup: Všechny ingredience rozmixujeme, dochutíme česnekem, solí a pepřem dle chutí. Pro pikantnější variantu přidáme nasekanou chilli papričku na jemno ( nebo chilli v prášku ).

 

  SALSA DIP

Ingredience: 1 balení Pufínky KUKUŘICE ( chlebíčky rozlámeme na menší kousky do mísy ), 120 g cherry rajčatek, 220 g sterilizovaných červených paprik, balsamikový červený vinný ocet ( dle chuti, my dáváme tak cca 1,5 lžíce), krajíc chleba nakrajený na menší kostky bez kůrky. Dle chuti česnek a nasekanou chilli papričku (my dáváme 1 stroužek česneku, 1 chilli papričku)
Postup: Vše opatrně rozmixujeme tak, aby nám vznikla "hrubá" kaše s viditelnými kousky zeleniny, poté dáme do lednice a vychlazené podáváme.

 

  SÝROVÝ DIP

Ingredience: 1 balíček Pufínky NATURAL nebo JASMÍNOVÁ RÝŽE ( chlebíčky rozlámeme na menší kousky do mísy), 1 kelímek zakysané smetany nebo bílého jogurtu, 60-70 g sýru Niva, černý nebo více barevný mletý pepř a sůl na dochucení.
Nastrouhaný sýr promícháme s jogurtem či smetanou, přidáme sůl a pepř dle chuti a dáme vychladit do lednice.